Yükleniyor
0 (212) 2457075 [email protected]

BASİT OLMALI

Bir logo tasarımı basit formda olmalı. Basit ve özel logo tasarımı firmanın/markanın/ürünün kolay tanınmasını sağlar. Unutulmaz kılar. Abartıya, şatafata kaçmadan “Etkili Olmanın 10 Altın Kuralı”na uyarak ortaya çıkarılan su katılmamış fikirler her zaman fark yaratır.

UNUTULMAZ OLMALI

Logo tasarımı basitlik ilkesinin arkasında unutulmazlık yatar. Hedef kitlesi gözetilerek hazırlanmış logo tasarımı; vurucu gücü, basit çizgilerle kendisini anlatmada bulur. Marka ve kimliğin ilk göstergesi olan kurumsal logo, ancak özgün bir tasarımla kurumsal bakış açısını unutulmaz kılabilir.

KALICI OLMALI

Etkili bir logo tasarımı, zamana karşı ne kadar dirençli olduğuyla orantılıdır. Sürdürülebilirliği on yıllarla ölçülmesi gereken logo serüveninde tasarım, ufku belirler. Uçsuz bucaksız sektörde ancak basit, esnek ve kolay algılanabilen logo tasarımları kaybolmadan tutunabilir.

ÇOK YÖNLÜ OLMALI

Dört dörtlük bir logo oluşturma aynı zamanda çok yönlü bakış açılara da cevap verebiliyor olmalı. Her türlü mecrada kolayca uygulanabilir, esnek ve efektif çalışmalar kurumsal kimliğe uygun aktarımlarının yapılabilir olması gerekir. Tüm üretim ihtiyaçlarında modern görünümünün yanında güveni de yansıtılabilmelidir.

AMACINA UYGUN OLMALI

Hedefini on ikiden vuran bir logo tasarımı, marka mesajını tasarımıyla bütünleştirerek belirlediği hedef kitlesine ve firmanın amacına uygun olmalı. Klişelerden uzak durularak hazırlanmış logo tasarımının aynı zamanda bir hikayesi ve tarihi bilinerek tasarımsal bütünlük sağlanmalıdır.