Yükleniyor
0 (212) 2457075 [email protected]

HER BROŞÜR HEDEFİNE UYGUN TASARLANMALI

Broşür tasarımında; içerik ve görsel seçimi çok dikkatlice ve stratejisi belirlenerek seçilmelidir. Broşür tasarımı, bir hedef doğrultusunda hazırlanmalıdır. 

DİKKAT ÇEKİCİ OLMALI

Bir broşürün başarılı olması için, etkin pazarlama stratejileri doğru kullanılmış olmalıdır. Bunun yanı sıra, doğru sahada dağıtılması broşürün, dikkat çekici ve etkili bir tanıtım materyali olmasında çok etkili bir rol oynar.

HATIRLANABİLİR OLMALI

Tüm bu bilgilerin ışığında, broşür tasarımı, işinin üstadı ve doğru kreatifler tarafından tasarlanmalıdır. Doğru ve etkili bir broşür tasarımı, belirli zamanlarda tasarımları yenileseniz dahi sektörde tutunabilmektedir. Tüm bu bilgilere ek olarak en önemli kıstas, broşür tasarımının kurumsal kimlik çerçevenize uygun olarak tasarlanması ve devamlılığının sağlanmasıdır.

KALİTELİ OLMALI

En son aşamada ise, tam olarak başarıya ulaşabilmesi baskı kalitesine bağlıdır. Broşürde kullanılan görseller, baskıya uygun ve yüksek kalitede olmalıdır. Sayfa sayısına ve teknik özelliklerine uygun kağıt seçimi de bir o kadar önemlidir. Yani matbaa seçimi ve matbaanın ajans tarafından kontrol edilmesi çok önemlidir.